Skip to content Skip to footer

Koľko stojí rekonštrukcia bytu v Bratislave (reálne ceny 2026)

Rekonštrukcia bytu patrí medzi najväčšie investície, ktoré majiteľ nehnuteľnosti urobí po kúpe bytu. V Bratislave je dopyt po rekonštrukciách extrémne vysoký a ceny stavebných prác aj materiálov v posledných rokoch výrazne vzrástli.

Mnoho ľudí však stále pracuje s nereálnymi predstavami o rozpočte. Často vychádzajú zo starých cien, z diskusií na fórach alebo z nepresných kalkulácií. Realita roku 2026 je iná.

Tento článok prináša reálne ceny rekonštrukcií bytov v Bratislave, rozdelené podľa rozsahu prác, typu bytu a jednotlivých stavebných profesií.

Priemerná cena rekonštrukcie bytu v Bratislave v roku 2026

Cena rekonštrukcie závisí od troch faktorov:

  • rozsah prác (či ide o kozmetickú úpravu alebo kompletnú prerábku)

  • kvalita použitých materiálov

  • technický stav bytu (staré paneláky vs novostavby)

Orientačné ceny rekonštrukcie v Bratislave

Typ rekonštrukcie Cena za m² Cena za byt 60 m²
Čiastočná rekonštrukcia 350 – 700 € / m² 21 000 – 42 000 €
Štandardná kompletná rekonštrukcia 700 – 1 100 € / m² 42 000 – 66 000 €
Nadštandardná rekonštrukcia 1 100 – 1 800 € / m² 66 000 – 108 000 €

Realita Bratislavy v roku 2026:
Pri väčšine bytov sa kompletná rekonštrukcia pohybuje medzi 45 000 až 75 000 €.

Koľko stojí rekonštrukcia jednotlivých častí bytu

Najväčší problém pri plánovaní rozpočtu je, že ľudia nevedia, koľko stojí každá časť rekonštrukcie. Tu sú reálne ceny stavebných prác.

Rekonštrukcia kúpeľne

Kúpeľňa patrí medzi najdrahšie časti bytu.

Priemerné ceny 2026

Položka Cena
Demontáž starej kúpeľne 500 – 1 200 €
Nové rozvody vody a odpadu 800 – 2 000 €
Hydroizolácia 200 – 500 €
Obklady a dlažba (práca) 900 – 1 800 €
Montáž sanity 300 – 900 €

Celková cena kúpeľne

6 000 – 12 000 €

Pri luxusnejších kúpeľniach môže cena presiahnuť 15 000 €.

Rekonštrukcia kúpeľne v Petržalke

Rekonštrukcia kuchyne

Kuchyňa je druhá najdrahšia časť rekonštrukcie.

Typické náklady

Položka Cena
Elektroinštalácia 600 – 1 500 €
Voda a odpady 300 – 900 €
Obklady 300 – 800 €
Montáž kuchynskej linky 200 – 600 €

Cena kuchyne bez spotrebičov

3 000 – 8 000 €

Ak započítame kuchynskú linku a spotrebiče, cena môže byť 8 000 – 20 000 €.

Rekonštrukcia kuchyne

Elektroinštalácia v byte

V starých panelových bytoch je výmena elektroinštalácie často nutnosť.

Cena elektroinštalácie

Typ práce Cena
Kompletná elektroinštalácia 2 500 – 6 000 €
Nové zásuvky a vypínače 8 – 25 € / ks
Nový rozvádzač 300 – 900 €

Pri starších panelových bytoch ide takmer vždy o kompletnú výmenu rozvodov.

Výmena rozvodov v paneláku

Rekonštrukcia podláh

Cena závisí od typu podlahy.

Priemerné ceny

Typ podlahy Cena s montážou